לא חבל לשלם פעמיים?


האם נראה לך הגיוני לשלם בחנות פעמיים עבור אותה חולצה? סביר להניח שלא.מדוע אם כך שתשלם מידי חודש כסף מיותר על ביטוחים כפולים?


"כפל ביטוח" הוא מונח המתאר מצב בו למבוטח יש כמה כיסויים ביטוחיים עבור מקרה ביטוח אחד. עבור כל כיסוי כזה, הוא משלם מידי חודש בנפרד. במידה והלקוח יזדקק להפעלת הביטוח, התשלום שיתקבל יהיה עבור כיסוי אחד בלבד, ללא הלימה למספר הכיסויים שברשותו. המשמעות היא – הפסד כספי.

 

גם לך יש כפל ביטוח? כמה כסף היה נחסך, לו רק היית עושה סדר בביטוחים שלך...


כפל הביטוח הנפוץ ביותר הוא כמובן בביטוחי הבריאות. אזרחי ישראל משלמים מס בריאות עבור ביטוח בריאות ממלכתי, אך כ-75% מהישראלים בוחרים לרכוש מקופת החולים שלהם גם ביטוח משלים לשירותי בריאות נוספים (שב"ן) המספק שירותי בריאות וכיסויים שאינם כלולים בסל הבריאות הממלכתי. בנוסף, רבים גם מבוטחים בביטוח בריאות פרטי קולקטיבי באמצעות מקום עבודתם או באופן פרטי. לעיתים למבוטח יש ביטוח בריאות פרטי מטעם מקום עבודתו, המספק כיסוי לכל בני המשפחה. במקביל, גם לבת זוגו יש ביטוח בריאות ממקום עבודתה, המכסה גם הוא את כל בני המשפחה. נוצר מצב בו למבוטח יש שלושה כיסויים שונים, עבור אותו מקרה הביטוח.

 

ברוב המקרים, כפל ביטוח נוצר משתי סיבות עיקריות – חוסר ידע ותשומת לב. באחת, המבוטח חושב שככל שהוא יעשה ביטוחים רבים יותר, כך יהיה "מכוסה" יותר ויוכל למקסם את סכום הפיצוי שיקבל. זה כמובן אינו נכון. בשנייה, מבוטח אינו יודע אילו ביטוחים יש ברשותו ונענה להצעה לעשות ביטוח נוסף, מבלי לדעת שכיסוי כזה כבר קיים ברשותו.

 

אז איך תבדוק אם יש לך כפל ביטוח?


ניתן לאתר את המידע הביטוחי שלך באתר הר הביטוח ופניה למסלקה הפנסיוניות המאפשרים לאתר את כל אותם מקומות בהם יש כפילות. לדוגמה: אם ברשותך ביטוח שיניים פרטי משפחתי הכולל כיסוי לטיפולי שיניים משמרים לילדים, הרי שכיסוי זה מיותר מאחר שטיפולי שיניים משמרים לילדים עד גיל 14 כלולים בסל הבריאות הממלכתי.

 

אם אינך יודע אילו ביטוחים מצויים ברשותך, עומדות לרשותך שתי אפשרויות:

 

  1. הכנס לאזור האישי באתר האינטרנט של מבטח סימון, שם תוכל למצוא פירוט של כל הביטוחים שיש ברשותך אשר מבטח סימון משמשת כסוכן הביטוח שלך, או לאתר הר הביטוח. עבור על הפוליסות השונות ונסה לאתר היכן מצויות הכפילויות. כעת, בטל את כל אלה שאין לך צורך בהן (מומלץ להתייעץ טרם הביטול עם בעל רישיון)
  2. צור קשר עם סוכן ביטוח מומחה אשר יאסוף את כל המידע הביטוחי שלך וייעץ לך, בהתאם לצרכיך ולצרכי משפחתך, היכן הכיסויים הכפולים עליהם תוכל לוותר ולחסוך כסף רב.

 

כפל ביטוח עלול כאמור לעלות למשפחתך כסף רב לאורך זמן, מבלי שתהיה בו כל תועלת. מומלץ עוד היום לעשות סדר בביטוחים, באופן עצמאי או בעזרת סוכן ביטוח מומחה.

 

בהצלחה!

 

שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.