מהו חיסכון פנסיוני?

המילים "פנסיוני" ו"פנסיה" נותנות לעיתים תחושה שהן שייכות לעתיד הרחוק. אם הגעת לכאן אתה וודאי מבין שזה ממש לא כך - עולם הפנסיה שייך לצעירים. פתרון פנסיוני מספק לך רשת כלכלית רחבה לעתיד וככל שתתחיל לחסוך בגיל צעיר יותר, רשת הביטחון שלך תהיה חזקה יותר!

חיסכון פנסיוני הוא חיסכון לטווח ארוך המורכב ממגוון פתרונות כגון: קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים וקרנות השתלמות.

החיסכון הפנסיוני ממלא שלושה תפקידים עיקריים בחייו של הלקוח ומשפחתו:

  1. ביטחון כלכלי בתקופת הפרישה
  2. מתן מענה כלכלי למבוטח ולמשפחתו במקרה שלא יוכל לעבוד
  3. מתן מענה כלכלי למשפחה במקרה של פטירה בטרם עת

 

כאשר מגיעים לגיל פרישה, כספי החיסכון משולמים כסכום חודשי (קצבה) לכל החיים כאשר מעבר לקצבה מזערית, ניתן גם לקבל סכומים חד פעמיים. ההפקדות לחיסכון מזכות בהטבות מס (זיכוי/ניכוי על פי החוק), הניתנות על ידי המדינה לעידוד החיסכון הפנסיוני.


תכנון פנסיוני אישי

בעבר הפתרונות הפנסיונים של העובדים הוכתבו על ידי המעסיק ובהתאם למדיניות הפנסיונית שלו. כיום ההחלטה היא של המבוטח עצמו, ואתה בוחר את הפתרונות הפנסיונים המתאימים לך ביותר.
במבטח סימון יעמוד לרשותך סוכן אישי שיכיר אותך באופן אישי וידע להתאים את הרכב התוכנית לשינויים החלים בחייך. ניהול חכם של החיסכון הפנסיוני, הכולל בין היתר בחירה בתמהיל החיסכון, חלוקת הכספים בין חיסכון לביטוח חיים (בתכנית הביטוח), קביעת מסלול חיסכון בקרן הפנסיה וכדומה, יבנה לך גב כלכלי יציב ועתיד פיננסי בטוח.


 

רגעים בחיים הדורשים התאמה

יש רגעים בחיים בהם משהו משתנה בצורה מהותית: חתונה, ילדים, עבודה חדשה...
השינויים הללו משפיעים על ההתאמה של תוכניות הביטוח הפנסיוני והחיסכון ארוך הטווח למצב התעסוקתי או המשפחתי שלך באותו רגע. חשוב להתאים את סכומי השקעה, המוטבים, הביטוחים ועוד למצבך הנוכחי.
אם חשוב לך לגלות כיצד לשמור על זכויותיך הפנסיוניות במהלך החיים, אנו מזמינים אותך לצפות במה חשוב לעשות בכל רגע בחיים