מי צריך ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים מתאים לשכירים בכל שלב בחיים.

 

מהו ביטוח מנהלים?

לעיתים פרישה לפנסיה נראית רחוקה, אך חשוב להתכונן בכל גיל לתקופה זו.
ביטוח מנהלים הינו חיסכון לטווח ארוך שמטרתו לצבור כספים לתקופת הפרישה. הביטוח כולל גם כיסוי למקרה של פטירה חלילה (ריסק) ו/או אובדן כושר עבודה.

ביטוח מנהלים הוא חיסכון פנסיוני גמיש ומותאם אישית. ניתן להתאים את גובה הכיסוי הביטוחי לצרכי המבוטח, טעמו האישי, מצבו המשפחתי והבריאותי ולשכר שלו.

 

הטבות מס

מדינת ישראל מעודדת שכירים לחסוך לתקופת הפנסיה ומעניקה הטבות מס לחוסכים, עד לתקרה הקבועה בחוק. הטבת מס בביטוח המנהלים נעשית במועד ההפקדה.


 

מה כולל ביטוח מנהלים?

  • חיסכון לגיל פרישה- בעבר כללו ביטוחי המנהלים אופציה לחיסכון שניתן למשוך כסכום חד פעמי עם הפרישה, אולם אופציה זו בוטלה בשנת 2008 ומאז החיסכון נועד להימשך בסכום חודשי (קצבה) או סכום חד פעמי כהיוון (בכפוף לפנסיה מינימלית שקבע משרד האוצר)
  • ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה - כיסוי זה, למקרה בו לא תוכל לעבוד, ניתן להרחבה בצורה מקיפה, בהשוואה לכיסוי המקביל בקרנות פנסיה
  • ביטוח חיים למקרה פטירה (ריסק) - במקרה של פטירה חלילה יקבלו המוטבים, שהוגדרו על ידי המבוטח, סכום חד פעמי

 

איך נקבע סכום הקצבה החודשית?

מקדם הקצבה הוא ערך הקובע את סכום הקצבה החודשית על פי תוחלת החיים הצפויה. ככל שהמקדם נמוך יותר כך קצבת הזקנה גבוהה יותר. לדוגמה, אדם שחסך 1,000,000 ₪, עם מקדם קצבה 200, יקבל 5,000 ₪ בחודש (1,000,000/200). אם מקדם הקצבה יעלה ל-210, אותו אדם יקבל רק 4,762 ₪. זה נשמע הבדל פעוט, אבל במצטבר מדובר על הפרש של כ-50 אלף שקל.

 

מקדם קצבה מובטח - עד שנת 2013 מקדם הקצבה נקבע בעת ההצטרפות ונשאר קבוע, אולם כיום הוא נקבע בעת הפרישה (מלבד מבוטחים המצטרפים לאחר גיל 60) ובשל העלייה בתוחלת החיים הוא גבוה מבעבר. לכן, אם יש ברשותך ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה מובטח ואתה מעונין לנייד אותו לחיסכון פנסיוני אחר, כדאי לבחון זאת בעיניים מקצועיות של סוכן הביטוח שלך.

 

למה כדאי?

  • אפיק חיסכון לטווח ארוך עם הטבות מס על הפקדות
  • ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה וביטוח חיים (ריסק) גמישים וניתנים לשינוי והרחבה
  • במבטח סימון ילווה אותך סוכן אישי, המתמחה בהתאמת הפתרון הפנסיוני האישי לכל חוסך ובליווי מקצועי מתמשך תוך התאמה לשינויים בחיים

 

איך לוודא שהחיסכון מתאים לי?

  • להיכנס לאיזור האישי  באתר ולבחון את מצב החיסכון והביטוחיים שלך. לכל שאלה או מידע הסוכן האישי שלך במבטח סימון או נציגי השירות שלנו ישמחו לעמוד לרשותך
  • לפנות לסוכן האישי שלך במבטח סימון לפחות פעם בשנה, ובכל פעם שמצבך המשפחתי משתנה כלומר אם התחתנת, נולד לך ילד וכדומה, ולוודא שהפתרונות הפנסיונים והביטוחיים שלך מתאימים למצבך