עזיבת עבודה היא תחילתה של תקופה מלאת הזדמנויות. לפני הכל, כדאי לטפל בחיסכון הפנסיוני שלך ובביטוחים השונים, על מנת שלא לפגוע בכיסויים הביטוחיים ולשמור ככל האפשר על החיסכון לפנסיה.

חיסכון פנסיוני

רציפות התשלומים לתכנית הפנסיונית שלך הכרחית לשמירת הכיסויים הביטוחיים בתקופה שבה אינך עובד. המעסיק מפסיק את התשלומים לביטוחים הפנסיונים ולאחר מספר חודשים הכיסוי נפסק ועל מנת לחדש כיסוי זה נדרשת הצהרת בריאות בביטוח ובפנסיה ובנוסף נספרת תקופת אכשרה חדשה בקרן פנסיה.

 1. מומלץ בשלב ראשון לשמור רק את הכיסויים הביטוחיים למקרה פטירה ואובדן כושר עבודה, על ידי תשלום עבור רכיבי הביטוח בלבד באמצעות " ריסק זמני"
 2. אם יש לך את היכולת הכלכלית להמשיך ולשלם את ההפקדות החודשיות, תוכל לבחור ב"המשכיות מלאה": רכישת הכיסויים הביטוחיים יחד עם המשך צבירה לחיסכון פנסיוני
 3. במקרה בו הנך עובר למעסיק חדש יש לבצע העברה מהירה של התוכניות למעסיק החדש והתאמתן לתנאים להסכם העבודה העדכני
 4. במקרה בו השתנה סטטוס העסקה והפכת לעצמאי או בעל שליטה תותאם התוכנית למצב החדש

 

לתשומת ליבך: במהלך השנים חלו שינויים בתנאי החיסכון הפנסיוני. לפיכך, כדאי לשמר את רציפות ההסדר הפנסיוני שלך כי בתנאים מסוימים לא ניתן יהיה לחדשו. לעיתים אי שמירה על תוכניות קיימות עלולה לגרום נזק בלתי הפיך.
כדאי לשוחח עם סוכן פנסיוני אישי, שילווה אותך בצומת חיים חשוב זה ויסייע בבחירת הפתרון הנכון ביותר עבורך.

 

לקביעת פגישה עם סוכן אישי - צור קשר
למידע נוסף על פנסיה וחיסכון פנסיוני

ביטוח בריאות

אם יש לך ביטוח בריאות ממקום העבודה, תוכל להמשיך אותו באופן פרטי כך שאתה ובני משפחתך (בהנחה שגם הם מבוטחים) תהיו זכאים במקרה הצורך לטיפולים, תרופות בדיקות וניתוחים חיוניים שאינם נכללים בסל הבריאות בישראל.
 

השקעות ופיננסים

לא מומלץ לפדות חסכונות, אבל לעיתים אין ברירה. איזה חסכונות כדאי לממש קודם: תיק השקעות מנוהל? קרן השתלמות? קופת גמל?
אתה מוזמן ליצור קשר עם סוכן פיננסי אישי בחטיבת ההשקעות שלנו על מנת שיסייע לך לקבל החלטות נכונות.

מדריך למשיכת כספי פיצויים

הפיצויים מהווים חלק משמעותי של הפנסיה שלך ולכן משיכת כספי הפיצויים פוגעת בפנסיה שלך ועלולה למחוק כ-40% ממנה! בנוסף, כספי הפיצויים פטורים ממס עד לתקרה. אם אין ברירה ואתה חייב לפדות את כספי הפיצויים, חשוב לפנות לסוכן הביטוח שלך לגבי שימוש מושכל בתקנות מס הכנסה שיאפשרו הקטנת שעורי המס.

 

כיצד מתבצע הליך משיכת הפיצויים?

 

 1. טופס צבירת פיצויים
  אנו נבדוק עבורך את הסכומים שנצברו אל מול הסכומים שהעביר המעסיק, ונעדכן את מעסיקך בגובה צבירות הפיצויים בתוכניות השונות; קרן פנסיה, ביטוח מנהלים ו/או קופת-גמל.
 2. חתימה על טופס 161א' הודעת עובד על פרישה מעבודה
  נציג מטעמנו ייצור עמך קשר טלפוני ויעדכן אותך לגבי סכומי הפיצויים שנצברו לך והחלופות השונות העומדות בפניך: למשוך את הכספים כעת או להשאיר אותם לפנסיה. כעת עליך לחתום על טופס "הודעת עובד על פרישה מעבודה" (טופס 161 א'), המפרט לרשויות המס את החלטותיך בנושא כספי הפיצויים.
 3. בקשה למשיכת כספים
  אם החלטת לפדות את כספי הפיצויים, תישלח אלייך בקשה למשיכת כספים, אותה יש להחזיר חתומה בצירוף צילום תעודת-זהות, צילום צ'ק ושאר הטפסים הרלבנטיים.
 4. טופס 161 והחתמת המעסיק
  אנו נכין טופס 161, המעסיק יאשר את הנתונים, יחתום על הטופס ויחזיר לצוות המטפל אצלנו לצורך המשך טיפול.
 5. רשויות המס - פקיד השומה באזור מגוריך
  במצבים מסוימים תידרש (הודעה תימסר לך מראש) לגשת באופן אישי לפקיד השומה באזור מגוריך, עם טופס 161 חתום ע"י מעסיק, טופס 161 א' חתום על ידך, ושלושה תלושי שכר אחרונים, על מנת לקבוע את שיעור המס הפטור החל על הכספים. לאחר מכן, יהיה עליך להעביר אלינו את אישורי פקיד השומה המציינים את גובה הסכומים הפטורים ממס ואת גובה הסכומים החייבים במס.
 6. טיפול בבקשת משיכת כספי הפיצויים
  כעת הושלמו כל התנאים המקדימים להגשת בקשה למשיכת כספי הפיצויים ומתחיל תהליך הטיפול מול החברות. ממועד זה, התהליך יימשך כ-30 ימי עסקים בביטוח מנהלים, וכ-45 ימי עסקים בקרנות פנסיה, בכפוף לתנאי התוכניות השונות.
 7. קבלת כספי הפיצויים
  בסיום התהליך, הכספים יועברו לחשבון הבנק שלך.
 
פנה למרכז לטיפול בתהליכי סיום עבודה
במיוחד כדי ללוות אותך בתקופת המעבר, הקמנו במבטח סימון מרכז ייחודי לטיפול יעיל בתהליכי סיום עבודה. אתה מוזמן להשאיר את פרטיך בטופס צור קשר ונציג יחזור אליך בהקדם.
 
 
מצאת עבודה חדשה? מזל טוב! כדאי לך לקרוא את המדריך התחלתי עבודה חדשה

 

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title
מקור הליד

פגישת שירות

מתי נפגש? על מה נדבר? ומה יקרה אחרי?

 
קרא עודלמידע המלא על פגישת שירות