פטירת בן או בת זוג הוא אירוע קשה וטראומטי המביא עמו אבדן וכאב, לצד התמודדות עם מציאות חיים שונה. כדאי לקבוע פגישה עם הסוכן האישי שלך במבטח סימון, לבחון את הזכאות לכספים מהביטוחים ומהפנסיה של בן/בת הזוג, ולתכנן את ניהול כספי החסכונות על מנת לשמור על רמת החיים כפי שהייתה עד כה.

חיסכון פנסיוני

תכנית חיסכון לטווח ארוך נועדה ללוות את שני בני הזוג וילדיהם למשך כל החיים, לכן יש צורך לבחון את מרכיבי התכנית ולבצע התאמה של הכיסויים הביטוחיים למצב המשפחתי החדש.

בכדי להבטיח את עתידם של ילדיך עד להגיעם לבגרות, כדאי לבחון את סכומי הביטוח הקיימים ולבדוק האם קיים צורך בביטוחים נוספים דוגמת ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים, ביטוח רפואי וביטוח סיעודי. על כל אלה להיבחן מחדש לאור שינוי המצב המשפחתי ולעדכנם בהתאם.

כדאי להיפגש עם סוכן פנסיוני אישי, שיסביר את השלכות ההתאלמנות על החיסכון לטווח ארוך.

בפגישה עם הסוכן הפנסיוני יטופלו, בין היתר, גם הנושאים הבאים:

 • בחינת הזכאות לכספים מהביטוחים והפנסיה של בן/בת הזוג

 • עדכון המוטבים וסכומי הביטוח
  • חשוב לבחון האם קיים צורך בעדכון התוכנית הקיימת בכדי להתאימה לצרכים הפיננסיים
  • עדכון מוטבים בתכניות שבהן בן הזוג שנפטר רשום כמוטב: בכל תכניות החיסכון הפנסיוני, ביטוחי חיים, ביטוח מנהלים, קרנות השתלמות, קופות גמל, תכניות חיסכון בבנק, ועוד
 • ביטוח מנהלים
  כיסוי למקרה פטירה בביטוח מנהלים הוא לרוב סכום חד-פעמי הניתן למשפחה בעת הצורך. גובה הכיסוי נקבע בדרך כלל על פי הצורך הנובע מהמצב המשפחתי והכלכלי. כדאי לבדוק אם סכומי הביטוח מתאימים למצבך המשפחתי והכלכלי.

 • קרן פנסיה
  במקרה של פטירה לפני גיל פרישה, בן/בת הזוג וילדיו של הנפטר (העמית) הם השאירים הזכאים לפנסיה חודשית, שתשולם להם עד גיל 21. גובה פנסיית השאירים תלוי במסלול הביטוח שנבחר על ידי העמית בחייו.

לקביעת פגישה עם סוכן אישי - צור קשר
למידע נוסף על על תכנון לקראת פרישה

השקעות ופיננסים

כדאי להעריך מחדש ביחד עם הסוכן הפנסיוני האישי את הנכסים הפיננסיים שברשותך ואת הכיסויים הביטוחיים. מומלץ להגיע לפגישה עם כל המסמכים הרלוונטיים לכך: תכניות הביטוח או הפנסיה של בן הזוג שנפטר, תוכניות חיסכון, נכסים שבבעלותך, משכנתא, חסכונות בבנק ועוד.

לקביעת פגישה עם סוכן פיננסי אישי - צור קשר
למידע נוסף על השקעות ופיננסים

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title
מקור הליד

פגישת שירות

מתי נפגש? על מה נדבר? ומה יקרה אחרי?

 
קרא עודלמידע המלא על פגישת שירות