תכניות החיסכון של חברות הביטוח

 

הסיבה העיקרית אשר סביבה נבנו תכניות החיסכון השונות היא העובדה שהחיים הם דינאמיים ומלאי חוסר ודאות. אתה חולם להיות בריא לנצח, ומקווה לחיים נטולי "הפתעות" שליליות ומצבים כלכליים ובריאותיים, אשר יכולים להפוך את הקערה על פיה אבל כל עוד חיינו מושפעים מ גורמים שאינם נתונים לשליטתנו, עלייך לנקוט בכל האמצעים שיש בידייך על מנת להבטיח לעצמך הגנה לימים הגשומים יותר.
בעבר הלא רחוק, אחזו הבנקים בנתח הגדול בשוק תכניות החיסכון הפרטיות של אזרחי המדינה. כולנו זוכרים את אותן תכניות עם "תחנות יציאה" או במילים אחרות- מועדי משיכת כספים קבועים מראש וקנסות יציאה בגין פירעון מוקדם של תכנית החיסכון. בשנים האחרונות נכנסו למגרש שחקניות חדשות בתחום החיסכון והן פוליסות פיננסיות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

היתרונות של חיסכון בחברת ביטוח

 

תכניות החיסכון בחברות הביטוח הן מה שמוגדר כיום החלופה הטובה ביותר לתכניות החיסכון של הבנקים. במסלולים השונים בחברות הביטוח תוכל ליהנות מיתרונות רבים ובולטים על פני התכניות של הבנקים.
הנה כמה מהיתרונות לחיסכון במסגרת פוליסות החיסכון של חברות הביטוח:

  • נזילות- ברוב בתכניות החיסכון של חברות ביטוח כספי החיסכון נזילים בכל זמן נתון משמע, את הכספים שצברתם בתכנית החיסכון של חברת הביטוח תוכלו לפדות במלואם או באופן חלקי בהתאם לתקנון, עד 30 ימי עסקים ומבלי לשאת בקנסות פירעון מוקדם. הגמישות של תכנית החיסכון בהיבט הזה הופכת את החיסכון באמצעות חברות הביטוח לכדאי במיוחד הן למטרות ארוכות טווח והן לחסכונות קצרי מועד
  • מיסוי מועדף- במעמד משיכת סכום מלא או חלקי מתכנית החיסכון בחברת הביטוח-נשלם מס רק על רווחי ההון הריאליים העומד כיום על 25% אשר נשאה הקופה מיום ההפקדה הראשונה ועד ביצוע הפדיון והעברת הכספים לחשבון החוסך
  • משלמים רק דמי ניהול- העלות היחידה בה נושאים החוסכים באחת מתכניות החיסכון של חברות הביטוח היא דמי הניהול הנגבים מהתכנית. בניגוד לתכניות החיסכון בבנקים הגובות עמלות חודשיות קבועות, עמלות בגין שינויים והעברה בין מסלולים ועוד
  • מגוון מסלולי השקעה- פוליסות החיסכון של חברות הביטוח מאפשרות מגוון מסלולי השקעה שונים עם חלוקה לפי זמני חיסכון והשקעה, מסלולים סולידיים וכאלו המושקעים בדרגת סיכון גבוהה יותר וכדומה. המגוון הרחב של סוגי התכניות והמסלולים מבטיח לך כחוסך תכנית אישית המותאמת לצרכים ולאופי האישי שלך
  • גמישות במעבר בין מסלולים- סכום ההפקדה לתכנית החיסכון של חברת הביטוח גמיש לפי בקשת המבוטח ובהתאם למטרת החיסכון והיכולת הכלכלית שלו בכל חודש וחודש. ניתן להפקיד החל מ-200 ₪ בחודש, כאשר ניתן להגדיל את סכום ההפקדה או אפילו לעצור אותו למשך תקופה מסוימת, בכל רגע שתבחרו

 

תשואות גבוהות- חיסכון בחברות הביטוח

 

בניגוד לפיקדונות השונים בבנקים הצומחים בקצב איטי מאוד ומושקעים כולם בשוק ההון הסולידי, חברות הביטוח משקיעות את כספיהן גם בשוק ההון אך גם בנכסים לא סחירים כמו נדל"ן.

בשל ההשקעות המגוונות והנכונות של חברות הביטוח ותכניות החיסכון שלהן- המבוטחים נהנים מתשואות בדגש על חסכונות קצרי מועד בטווח של 4-5 שנים.

 

מה חשוב לבדוק לפני פתיחת תכנית חיסכון בחברות הביטוח?

 

את מסלול ההשקעה שלך- חשוב מאוד לבדוק את מסלול ההשקעה בו אתה עתיד להשקיע את כספך בשנים הקרובות. אם אתם אדם שלא ממש אוהב לקחת סיכונים בחיים ובטח שלא בכל הנוגע לכסף- סביר להניח שהמסלול הכללי והסולידי יתאים לך יותר מכל השאר.

דמי ניהול- גם לדמי הניהול ישנם מסלולים בתכניות החיסכון של חברות הביטוח, חשוב לשים לב ולבחור את המסלול הנכון עבורך כדי ליהנות מרווח מקסימלי של הקופות.

חשוב להיוועץ עם אנשי מקצוע- בבחירת תכנית חיסכון ומסלול השקעה בחברות הביטוח אם למטרת חיסכון ארוך טווח או לטווח קצר, מומלץ מאוד להיוועץ עם אנשי מקצוע מוסמכים מעולם ההשקעות על מנת להבין את היתרונות והחסרונות בכל אחת מהאפשרויות הרבות הקיימות כיום בשוק.

רוצה לשמוע פרטים נוספים על פתרונות חיסכון והשקעה במסגרת חברות הביטוח? השאר פרטים בטופס שמשמאל ואנו ניצור קשר בהקדם ויחד נוכל לבחון את אפשרויות החיסכון המתאימות לך ולצרכים שלך.

 

שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title