יש לנו כמה טיפים בשבילך

 

"חשוב לשים קצת כסף בצד" היא אמירה שרובנו גדלנו עליה.
הצורך במשענת כלכלית בימים קשים או בגיל פרישה מחד, ומנגד - הדירה שחלמת עליה, הרצון לממן את לימודי ילדיך, אירוע בר המצווה המתקרב והטיול הגדול שתכננת לעתיד.  החיים שלנו עולים כסף רב ומחזקים בנו את ההבנה שחשוב לחסוך לעתיד.

 

לרשותך עומדות מספר אפשרויות לחיסכון, מגוון שלעיתים יכול לבלבל. נשאלת השאלה, מהו החיסכון הנכון לכל אחד מהיעדים שברצונך להגשים. הרשימה הבאה תעשה לך קצת סדר:

 

חיסכון לילדים

בעקבות התכנית של משרד האוצר וביטוח לאומי, החל מינואר 2017 נפתחת אוטומטית תכנית חיסכון לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים. במסגרת התוכנית מופקדים 50 ₪ לילד מדי חודש עד לגיל 18, בנוסף לקצבת ילדים המשולמת עבורו. הכספים מועברים ע"י המדינה לחיסכון על שם הילד בקופת גמל או בבנק, לפי בחירת ההורה. היתרון ברור – ההורה או הילד זוכים בעתיד לחיסכון, במימון המדינה.

 

אפשרות נוספת להגדלת החיסכון לילדים היא פוליסת חיסכון בחברת ביטוח או קופת גמל להשקעה, המאפשרת זמינות ונזילות של הכספים בחיסכון בכל מועד נבחר וכן מעבר בין מסלולי ההשקעה בהתאם לצרכיך המשתנים בחיים.

 

חיסכון לכל מטרה קופות גמל להשקעה

מאפשרות הפקדה עד 70,000 ₪ לשנה. זהו חסכון המאפשר לחוסך נזילות מלאה בכל טווח זמן או קבלת קצבה חודשית הפטורה ממס החל מגיל 60.
קרן השתלמות נזילה לשכירים זהו אפיק ההשקעה היחיד כיום המאפשר לצבור כספים לכל מטרה ולפדותם בסכום חד פעמי פטור ממס ריווחי הון (עד לתקרת הפקדה שנתית), ללא תשלום מס.

 

גם עצמאיים יכולים להפקיד לקרן השתלמות בעצמם וליהנות מהטבת מס כהוצאה מוכרת החל מהשקל הראשון ועד 4.5% משכרם עד תיקרה ופטור ממס ריווחי הון (כפוף לתקרה שנתית).

 

חיסכון לפנסיה

ביטוח מנהלים, קרן פנסיה או קופת גמל, הם חסכונות המיועדים לכספים שיתקבלו בגיל פרישה. אפיקי חיסכון אלה מזכים אותך, בהגיעך לפרישה, בכספים שהופרשו עבורך והצטברו לזכותך לאורך כל שנות העבודה, כסכום חד פעמי או כקצבה חודשית. חסכונות אלה לרוב גם יפצו את שאריך במקרה מותך או יזכו אותך בקצבה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה.

פדיון כספי פיצויים בסיום עבודה פוגע בחיסכון לגיל פרישה. לכן חשוב להתייעץ טרם פדיון כספים מהתוכניות ולבדוק מהן האפשרויות העומדות בפניך להמשך הפקדות.

 

ניהול השקעות פיננסיות

ניהול תיק השקעות הוא אפשרות עבורך במידה ויש לך סכום כסף "פנוי" בחשבון, אותו ברצונך להשקיע על מנת למקסם את הרווח ממנו בעתיד. בניהול תיק השקעות, בית ההשקעות שבחרת ינהל את כספך לאחר שיינתן לו ייפוי כוח ובהתאם לרמת הסיכון המתאימה לצרכיך. אופציה זו מתאימה בעיקר כאשר ברשותך סכום כסף גבוה יחסית, להשקעה.

מטרת החיסכון, זמינות הכספים ונזילותם, גובה הריבית ודמי הניהול הם פרמטרים חשובים אותם עליך לקחת בחשבון בבואך לחפש את אפיק החיסכון המתאים ביותר לצרכיך. מומלץ להיוועץ עם סוכן ביטוח מומחה על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר אשר תשפיע על עתידך ועתיד ילדיך.

 

שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title
מקור הליד